Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
She Came From The Woods

She Came From The Woods

2022
×
Edit this entry  
06
Daughter

Daughter

2022
×
Edit this entry  
05
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
Edit this entry  
03
Darklands

Darklands

2022
×
Edit this entry  
02
Consecration

Consecration

2023
×
Edit this entry  
02
The Amazing Maurice

The Amazing Maurice

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Let It Be Morning

Let It Be Morning

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
She is Love

She is Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Civil Dead

The Civil Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Dixie

Little Dixie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magazine Dreams

Magazine Dreams

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood

Blood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Waking Karma

Waking Karma

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Lot of Nothing

A Lot of Nothing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Picture Taker

The Picture Taker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life Upside Down

Life Upside Down

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Beings

Beautiful Beings

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Night of Knowing Nothing

A Night of Knowing Nothing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Territory

The Territory

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Seven Faces of Jane

The Seven Faces of Jane

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Price We Pay

The Price We Pay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Son

The Son

2022
×
★★
Read the review Edit this entry