RSS feed for Jared

Jared has logged 2,794 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Warrior Queen of Jhansi

The Warrior Queen of Jhansi

2019
×
Edit this entry  
16
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cause of Death

Cause of Death

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Screwdriver

Screwdriver

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Advocate

Advocate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Brook

Cold Brook

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Where's My Roy Cohn?

Where's My Roy Cohn?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Online Billie

Online Billie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Working Man

Working Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Foosballers

Foosballers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clover

Clover

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The True Adventures of Wolfboy

The True Adventures of Wolfboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malaisia

Malaisia

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sympathy Card

The Sympathy Card

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ferguson

Frances Ferguson

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fan Connection

The Fan Connection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Woman's Work: The NFL's Cheerleader Problem

A Woman's Work: The NFL's Cheerleader Problem

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Born to Be

Born to Be

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rendezvous in Chicago

Rendezvous in Chicago

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zeroville

Zeroville

2019
×
★★
Read the review Edit this entry