RSS feed for Jared

Jared has logged 38 entries for films during 2003.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Paycheck

Paycheck

2003
×
★½
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Missing

The Missing

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Gothika

Gothika

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
The Core

The Core

2003
×
★★
Edit this entry  
28
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry