RSS feed for Jared

Jared has logged 61 entries for films during 2005.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Dying Gaul

The Dying Gaul

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Syriana

Syriana

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Shopgirl

Shopgirl

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Oliver Twist

Oliver Twist

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Stay

Stay

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Domino

Domino

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★½
Edit this entry  
22
The Island

The Island

2005
×
★½
Edit this entry  
15
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Millions

Millions

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hostage

Hostage

2005
×
★★★
Edit this entry