RSS feed for Jared

Jared has logged 152 entries for films during 2007.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Control

Control

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heima

Heima

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Heart Huckabees

I Heart Huckabees

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'm Not There.

I'm Not There.

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shakes the Clown

Shakes the Clown

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Redacted

Redacted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry