RSS feed for Jared

Jared has logged 233 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It Is Fine! Everything Is Fine.

It Is Fine! Everything Is Fine.

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Restrepo

Restrepo

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Is It?

What Is It?

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Faster

Faster

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smoke

Smoke

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyline

Skyline

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joyeux Noël

Joyeux Noël

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
After.Life

After.Life

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Me Kate

Kiss Me Kate

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RED

RED

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Show Boat

Show Boat

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Woman, a Gun and a Noodle Shop

A Woman, a Gun and a Noodle Shop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Race to Nowhere

Race to Nowhere

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Play House

The Play House

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boat

The Boat

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry