RSS feed for Jared

Jared has logged 356 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Greg's Guardian Angel

Greg's Guardian Angel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack, Jules, Esther, & Me

Jack, Jules, Esther, & Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Plus One

Plus One

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Some Velvet Morning

Some Velvet Morning

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diamond on Vinyl

Diamond on Vinyl

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Artifact

Artifact

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crave

Crave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Six Acts

Six Acts

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Train to Lisbon

Night Train to Lisbon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swerve

Swerve

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Citizen

The Citizen

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Poor and Hungry

The Poor and Hungry

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold Turkey

Cold Turkey

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry