RSS feed for Jared

Jared has logged 459 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dr. Feelgood

Dr. Feelgood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neruda

Neruda

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elle

Elle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Observance

Observance

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hunter Gatherer

Hunter Gatherer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pickup

Pickup

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Abattoir

Abattoir

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
O.J. Made in America

O.J. Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Siren

Siren

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry