Sort by

Jared has logged 407 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Song of Names

The Song of Names

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Feeling of Being Watched

The Feeling of Being Watched

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rockaway

Rockaway

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Warrior Queen of Jhansi

The Warrior Queen of Jhansi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry