RSS feed for Jared

Jared has logged 421 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
8

8

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sator

Sator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
DreadOut

DreadOut

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sadako

Sadako

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rottentail

Rottentail

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Braid

Braid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry