RSS feed for Jared

Jared has logged 337 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Giant

The Giant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clifton Hill

Clifton Hill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder!

Murder!

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serenity

Serenity

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Braid

Braid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rojo

Rojo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goodland

Goodland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Birdland

Birdland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry