RSS feed for Jared

Jared has logged 47 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sweetgrass

Sweetgrass

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Immortal Joe

The Ballad of Immortal Joe

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brazilian Western

Brazilian Western

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Man's Burden

Dead Man's Burden

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All the Pretty Horses

All the Pretty Horses

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Missing

The Missing

2003
×
★★★
Edit this entry