RSS feed for Jared
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
8

8

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sator

Sator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Snake

White Snake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Idol

Idol

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Magic for White Boys

Black Magic for White Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder!

Murder!

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
DreadOut

DreadOut

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Maggie

Maggie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Astronaut

Astronaut

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Away

Away

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jade's Asylum

Jade's Asylum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise

Moonrise

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Faults

Faults

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Sadako

Sadako

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trespassers

Trespassers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Round of Your Life

Round of Your Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phil

Phil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night

Last Night

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Be Natural

Be Natural

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry