RSS feed for Jared

Jared has logged 167 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Zeroville

Zeroville

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise

Moonrise

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Phil

Phil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
New Money

New Money

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Outlaws

Outlaws

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Caretakers

Caretakers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stratton

Stratton

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Motorrad

Motorrad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lycan

Lycan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night of the Virgin

The Night of the Virgin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rupture

Rupture

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Drifter

Drifter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Abattoir

Abattoir

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Opera Singer

The Opera Singer

×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unspoken

The Unspoken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Storks

Storks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry