RSS feed for Jared

Jared has logged 182 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Custody

Custody

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Custody

Custody

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry