RSS feed for Justin
  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Spenser Confidential

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Code 8

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Descendants 3

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Yesterday

  • The Last Summer

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

  • Polar

  • The Farewell