• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The Marksman

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★