Jared has logged 99 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Berkeley in the Sixties

Berkeley in the Sixties

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kevin Hart: Let Me Explain

Kevin Hart: Let Me Explain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game of Thrones: A Day in the Life

Game of Thrones: A Day in the Life

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game of Thrones: A Day in the Life

Game of Thrones: A Day in the Life

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of One

Army of One

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry