Jared has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Bucks Big Pharma - Marketing Disease and Pushing Drugs

Big Bucks Big Pharma - Marketing Disease and Pushing Drugs

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bugs Bunny/Road Runner Movie

The Bugs Bunny/Road Runner Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie

The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry