• Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • OnlyFans: Selling Sexy

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★

  • Burrow

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hunger Ward

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band: Something Personal

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Boy from Medellín

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Sublet

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Present

  • Adú

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½