Jarod has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Treasures

Treasures

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Heels

High Heels

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hondo

Hondo

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Geometry

Geometry

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry