Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inside

Inside

2023
×
★★
Edit this entry  
18
The Captive

The Captive

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
France

France

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Close

Close

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
Violent Night

Violent Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry