Sort by

jarod has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days

Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her Socialist Smile

Her Socialist Smile

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
Read the review Edit this entry  
17
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Minyan

Minyan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tahara

Tahara

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
Edit this entry  
02
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★
Edit this entry