Jaron has logged 64 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tramps

Tramps

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slam

Slam

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Nighter

All Nighter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frat Star

Frat Star

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry