• The Northman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • My Name

    ★★★½

  • Injustice

    ★★½

  • Photocopier

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Move to Heaven

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Sabar Ini Ujian

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • The Owners

    ★½

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Rogue

    ★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★½

  • #Alive

    ★★½

  • The Rental

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Black Light

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★