Sort by

Jarqyu has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rogue

Rogue

2020
×
★★
Edit this entry  
08
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love and Lies

Love and Lies

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where We Belong

Where We Belong

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry