Sort by

Jarqyu has logged 40 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where We Belong

Where We Belong

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sabar Ini Ujian

Sabar Ini Ujian

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Owners

The Owners

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drifting Flowers

Drifting Flowers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Susah Sinyal

Susah Sinyal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Reader

The Reader

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry