RSS feed for Jarred
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Footrot Flats: The Dog's Tale

Footrot Flats: The Dog's Tale

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Embers

Embers

2015
×
★★
Edit this entry  
02
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Our Day Will Come

Our Day Will Come

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rubber

Rubber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bill Cunningham New York

Bill Cunningham New York

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Supernova

Supernova

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Edit this entry