Alan has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tsotsi

Tsotsi

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Had His Hair Cut Short

The Man Who Had His Hair Cut Short

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No. 12: Heaven and Earth Magic

No. 12: Heaven and Earth Magic

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blonde Cobra

Blonde Cobra

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dog Star Man

Dog Star Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Too Early/Too Late

Too Early/Too Late

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Tale of the Wind

A Tale of the Wind

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mad Masters

The Mad Masters

1955
×
Read the review Edit this entry  
01
Louisiana Story

Louisiana Story

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry