• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Green Book

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

  • Prospect

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman