Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wide Awake

Wide Awake

1998
×
★½
Edit this entry  
08
Praying with Anger

Praying with Anger

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry