JaseTheKiller has logged 460 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Stargate

Stargate

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Mystery of Chess Boxing

The Mystery of Chess Boxing

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doom

Doom

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
House

House

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Avengers Grimm: Time Wars

Avengers Grimm: Time Wars

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Sinister Squad

Sinister Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers Grimm

Avengers Grimm

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry