JaseTheKiller has logged 49 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Void

The Void

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry