Sort by

Jasher has logged 32 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matango

Matango

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chucky's Family Vacation

Chucky's Family Vacation

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Varan the Unbelievable

Varan the Unbelievable

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry