• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Love, Sex and Pandemic

    ½

  • Moonfall

    ★★★

  • Gierek

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

  • How I Fell in Love with a Gangster

    ★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Girls from Dubai

    ½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Pitbull: Exodus

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★½

  • My Wonderful Life

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Wedding Day

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Other People

    ★★★★

  • All Our Fears

    ★½

  • Back to Those Days

    ★★★★

  • The Good Boss

    ★★★½

  • The Getaway King

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • My Son

    ★★½

  • The In-Laws

    ★★★½

  • Rhino

    ★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Small World

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★