• The Black Phone

    The Black Phone

    ★★★★

    Jakość tkwi w prostocie

  • Hustle

    Hustle

    ★★½

    Przeciętnych lotów sztampiszcze. Sandler spoko.

  • Obi-Wan Kenobi

    Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

    To jest ten moment kiedy spodziewasz się więcej ale finalnie nie zawodzisz. Historia się broni a rozwiązanie dostarcza przeokrutnie

  • Lightyear

    Lightyear

    ★★★

    Pixar-nie Pixar. Nudny, zbędny i kompletnie nic nie wnoszący zarówno fabularnie jak i emocjonalnie spin-off. Jako animacja randomowego studia-jest ok.

  • Free Solo

    Free Solo

    ★★★½

    Roller coaster uginający się pod ciężarem metrażu. Ostatnie 20 minut to poezja. Irytujący główny bohater.

  • Encanto

    Encanto

    ★★★★

    Fajna animacja, w duchu starego Disneya. Trochę śpiewania, ładne kolorki, przyjemny vibe i rodzina w roli głównej.

  • Infinite Storm

    Infinite Storm

    ★★★

    Trochę kretynizmów i Paulo Coelho ale całościowo to zupełnie inna Gośka, którą ciągle lubię.

  • Jurassic World Dominion

    Jurassic World Dominion

    ★★½

    „Jurassic World? Not a fan.”

    Pokazał Top Gun jak się robi mądre requele. 2,5 h chamskiego mrugania okiem i wypranie z dinozaurzego majestatu i epickości. Czar prysł.

  • Inside

    Inside

    ★★★

    Zdrowe pojebaństwo, ale ma swój urok.

  • Men

    Men

    ★★★★

    Cudownie popierdolone kino. Po trzecim z rzędu, bezbłędnym strzale Garlanda już nie mam wątpliwości.

  • Navalny

    Navalny

    ★★★½

    Udany dokument trącący świetnym kryminałem. Jebać reżim

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★★

     “He wants mock 10 let’s give him mock 10.”

    Obok Mad Maxa najlepszy blockbuster XXI wieku. Panie Cruise czapki z głów. TU-JEST-KINO!


    Raz na bardzo rzadki czas zdarza się kino doskonałe, bez ani grama skazy, fałszu, błędów. Obraz, w którym pomimo chęci nie jestem w stanie znaleźć wad. 

    Po drugim seansie już wiem.

    To jest właśnie ten film.

    I również po tym drugim seansie wiem, że jest przynajmniej 10 powodów, dla których najnowszy Top Gun na stale wpisze się w…