Sort by

Jas has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Edit this entry  
27
Held

Held

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Hidden Mother

Hidden Mother

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Flagged

Flagged

2019
×
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Poms

Poms

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Resort

The Resort

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★
Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry