• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Everything in the End

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Nico

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • The Ripper

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

  • Klaus

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Rocks

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★½