RSS feed for Jasmine
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Victim

Victim

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Occupation

Occupation

2018
×
Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
07
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
04
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stitches

Stitches

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry