Sort by

Jasmine has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Edit this entry  
28
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Legend

Legend

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★½
Edit this entry  
15
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Walking on Sunshine

Walking on Sunshine

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★
Edit this entry