Sort by

Jason has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Objectified

Objectified

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Derren Brown: Sacrifice

Derren Brown: Sacrifice

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry