Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Box

The Box

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
'Round Midnight

'Round Midnight

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
65

65

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Terror in the Aisles

Terror in the Aisles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boneyard

The Boneyard

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bob Roberts

Bob Roberts

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Trip to Infinity

A Trip to Infinity

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry