Jason has logged 28 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Steve Jobs: The Man in the Machine

Steve Jobs: The Man in the Machine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Banksy and the Rise of Outlaw Art

Banksy and the Rise of Outlaw Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Soul Power

Soul Power

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry