Sort by

Jason has logged 42 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Time Warp Vol. 1: Midnight Madness

Time Warp Vol. 1: Midnight Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
U Turn

U Turn

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Not Quite Hollywood

Not Quite Hollywood

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blacula

Blacula

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cradle Will Rock

Cradle Will Rock

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Children

The Children

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primer

Primer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magic Trip

Magic Trip

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rush: R30

Rush: R30

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry