Jason has logged 43 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Is the Zodiac Speaking

This Is the Zodiac Speaking

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squirm

Squirm

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time Warp: The Greatest Cult Films of All-Time - Vol. 2: Horror and Sci-Fi

Time Warp: The Greatest Cult Films of All-Time - Vol. 2: Horror and Sci-Fi

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Devs

Devs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry