Sort by

Jason has logged 44 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Style

Wild Style

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Full Moon High

Full Moon High

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krush Groove

Krush Groove

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady in a Cage

Lady in a Cage

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
In America

In America

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When Jeff Tried to Save the World

When Jeff Tried to Save the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Driveways

Driveways

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Time Warp Vol. 3: Comedy and Camp

Time Warp Vol. 3: Comedy and Camp

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How High

How High

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry