Jason has logged 54 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harsh Times

Harsh Times

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lights Camera Bullshit

Lights Camera Bullshit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Head Count

Head Count

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Volition

Volition

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
At the Drive-In

At the Drive-In

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tapeheads

Tapeheads

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Permanent Midnight

Permanent Midnight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
30 Years of Garbage: The Garbage Pail Kids Story

30 Years of Garbage: The Garbage Pail Kids Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry