Sort by

Jason has logged 43 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Son in Law

Son in Law

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tread

Tread

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heli

Heli

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Druid Peak

Druid Peak

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
His House

His House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry