Sort by

Jason has logged 474 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Screams of a Winter Night

Screams of a Winter Night

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
kid 90

kid 90

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Back in Time

Back in Time

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry