Sort by

Jason has logged 54 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bright Lights, Big City

Bright Lights, Big City

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Other Music

Other Music

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rush: Beyond The Lighted Stage

Rush: Beyond The Lighted Stage

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fabulous Allan Carr

The Fabulous Allan Carr

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
VFW

VFW

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry